FinFami Uusimaa ry:n kevään 2018 toimintakalenteri on julkaistu. Ja tällä kertaa toimintakalenteri onkin hieman toisenlainen kuin aiemmin.

Omaisilta saatujen palautteiden ja toiveiden perusteella pyrimme tällä kertaa tiivistämään toimintakalenterin sisältöjä siten, että koko tarjonta olisi helpommin silmäiltävissä. Lopputuloksena oli tabloidityyppinen julkaisu, joka sisältää selkeästi samalla aukeamalla esitettyjen kurssien, ryhmien ja tapahtumien lisäksi myös ajankohtaista tietoutta yhdistyksen toiminnasta.

Kevään 2018 toimintakalenterin digiversion löydät täältä. Ilmoittautuminen kevään toimintoihin alkaa maanantaina 8.1.2018 klo 10.

Mitä mieltä olet uudistuksesta? Tuliko uusi hitti vai menikö täysin ohi? Voit antaa meille palautetta toimintakalenterista esimerkiksi yhdistyksen palautelomakkeen välityksellä.

Olethan huomannut myös tiedotteemme sähköisen ilmoittautumisjärjestelmän käyttöönotosta?

Pin It on Pinterest