FinFami Uusimaa ry täyttää tänä vuonna 30 vuotta. Olemme viime aikoina katsoneet hartaasti taaksepäin yhdistyksen historiaan ja omaistyön kehitykseen, mutta miltä näyttää tulevaisuus? Millainen on FinFami Uusimaa ry vuonna 2038, jolloin yhdistys viettää 50-vuotispäiviään? Minkälaiseksi omaistyö on muodostunut tuolloin?

Yhdistyksen jäsenenä sinulla on mahdollisuus vaikuttaa siihen, mitä FinFami Uusimaa ry tekee jatkossa ja millaista sen toiminta on. Haluaisimmekin nyt kuulla, mitä mieltä jäsenemme ovat yhdistyksen tulevaisuudesta, vuodesta 2038. Tämän vuoksi haluamme kutsua juuri sinut mukaan yhdistyksen sääntömääräiseen syyskokoukseen!

Yhdistyksen sääntömääräinen syyskokous pidetään torstaina 18.10.2018 klo 17.00 yhdistyksen tiloissa osoitteessa Jämsänkatu 2 C, 4. kerros. Kaikki jäsenet ovat tervetulleita syyskokoukseen!

Tarjoilujen vuoksi pyydämme ilmoittautumaan viimeistään 16.10. Ilmoittaudu syyskokoukseen klikkaamalla tästä.

P.S. Ja jos et vielä ole jäsen, mutta haluaisit vaikuttaa, voit tehdä liittymisen helposti täältä.

Pin It on Pinterest